evden eve nakliyat firmaları teklif al uygun taşın istanbul şehir içi yada şehirler arası firmalar listelenir istanbul evden eve firmaları
Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

WordPress’in popüler olmasında ki ana neden aslında eklentileridir. Günümüz de neredeyse herşeyi yapmak için ayrı bir eklenti mevcut. Bugün sizlere siteniz de bulunan resimlerin optimizasyonunu ve performansını arttıran en iyi 8 eklentiyi tanıtacağım.

wordpress plugin for images Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

Sitenizin performansını arttırmak için ve resimlerin optimizasyonunu sağlamaya yarayan en iyi wordpress eklentilerini bir araya getirdik işte ne iyi eklentiler..

1. Hammy

Hammy sayfanızında bulunan görüntüleri optimize etmeye yarayan bir eklentidir. Bir kullanıcı sitenize eriştiği zaman resmi otomatik olarak en uygun boyutta ziyaretçiye sunar.

Hammy’nin bir diğer faydasıda özellikle cep telefonu kullanıcıları için uygun olmasıdır. Cep telefonlarından resimleri daha hızlı yüklemeye yardımcı olur. Hammy’i yapılandırmak ve kurmak oldukça kolaydır.

Hammy Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

2. Lazy Load

Lazy Loading eklentisi oldukça kullanışlı bir eklentidir Lazy Load eklentisi sadece kullanıcının gördüğü resimleri yükler. Eklentinin kullanımıda oldukça kolaydır ve herhangi bir yapılandırmaya ihtiyaç duymamaktadır. Ayrıca Lazy Load eklentisi sayfanın daha hızlı yüklenmesini sağlamakla birlikte sunucunuzun bantwitch

Geç yükleme kullanıcının görüntü gördüğünde görüntüler sadece yüklü olan bir süreçtir. Sadece kur ve etkinleştirmek – – tembel Yük eklentisi hiç kullanmak zorunda olacak en kolay eklenti ve hiçbir yapılandırmaları gerekiyor.

Lazy Yük sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlar ve sunucunuzun bandwidth’ini korur.

3. Imsanity

Imsanity yüklenen resimleri boyutlandırmak için kullanılan bir eklentidir. Eklentiyi yapılandırmak tek bir seçenek vardır ve kullanımıda oldukça kolaydır.

Imsanity Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

4. WP Parallel Loading System

HTTP 1.0’da bir domain üzerine normalde izin verilen maksimum bağlantı sayısı ikidir. WP-PLS eklentisi sayesinde ise siteniz de otomatik olarak subdomain yani alt domainler oluşturur örneğin. img.siteadı.com gibi. Böylece resimler yüklenirken sayfanın hızı arttırmak amaçlanıyor.

Parallel Loading System Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

5. CW Image Optimizer

Bu eklenti herhangi bir kalite kaybı olmadan görüntülerin boyutlarını azaltmakta. Tabi böyle bir özellik varken kurulumu kolay olur mu? elbette kolay olmaz bu eklentinin kurulumunu google’dan araştırabilirsiniz ilerleyen günler de belki bu eklentinin kurulumunu ve kullanımını anlatabilirim.

CW Image Optimizer Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

6. EWWW Image Optimizer

Bu eklenti de tıpkı 5. eklenti gibi aynı özellikleri taşımaktadır. EWWW İO eklentisi görüntünün kalitesini azaltmadan resmin boyutu azaltmayı amaçlamaktadır. Bu eklentinin kurulumu kolaydır ve toplu optimize özelliği mevcuttur.

EWWW Image Optimizer Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

7. PB Responsive Images

Bu eklenti ziyaretçilerinizin ekran çözünürlüğüne göre en uygun görüntüyü otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu eklenti mobil ve tablet cihazlarla uyumludur.

PB Responsive images Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

8. WP Smush.it

Yahoo’nun Smush.it servisini kullanan bir eklentidir. Resimleri optimize eder ve resimlerin boyutu azaltır. Bu eklenti oldukça popüler olmakla birlikte kullanımı da en kolay eklentilerden birisidir. Eklentiyi kullanmak için sadece yükleyip etkinleştirmeniz yeterlidir ve toplu optimize özelliği de mevcuttur.

Smush Wordpres En İyi Resim Performansı ve Optimize Eklentileri

 

Aramalar:

 • wordpress resim optimizasyonu
 • wordpress fotoğrafları optimize etme
YAPILAN YORUMLAR
 • uzmanından diyor ki:

  WP Parallel Loading System

  bu eklentiyi neden kurulumunu anlatmamışsınız ?
  rica etsem tamamen nasıl aktive edebiliriz ayrıntılı bir şekilde anlata bilirmisiniz.

 • tech diyor ki:

  WP Smush.it bu eklenti önceden yüklenmiş resimleride optimize edermi?

 • fatma diyor ki:

  adamın dibisin dibi

 • sayirkan diyor ki:

  EWWW Image Optimizer ekledim pek bişey değişmedi hızdan. en iyi sonucu bunların hangisi veriyor

 • Dedecan diyor ki:

  Burdaki birçok eklenti güncelliğini yitirdi, bu işte bir numara WP Smush – Image Optimization

 • ilhan turk diyor ki:

  smush.it eklentisini sitemde uyguladım güzel sonuçlar aldım teşekkürler

 • Akademic diyor ki:

  wordprese resim yüklendiğinde resim görüntü kalitesi biraz düşüyor. Resim kalitesini artırmanın bir yolu var mı. veya bu eklentilerden hangisini bu amaçla kullanabiliriz.

 • Alanya diyor ki:

  EWWW Image Optimizer işimi gördü tşkler güzel paylaşım için

 • BİR YORUM YAPIN

 • Aramalar:

  • wordpress resim optimizasyonu
  • wordpress fotoğrafları optimize etme